Großarltal – Dorfgastein

Lyžařské středisko Großarltal – Dorfgastein se nachází v rakouské oblasti s názvem Pongau. Ta je k nalezení asi 70 kilometrů jižním směrem od Salcburku. Lyžařský areál Großarltal – Dorfgastein zahrnuje více než 70 kilometrů různě obtížných sjezdovek. O přepravu lyžařů na zdejší svahy se starají necelé 2 desítky lanovek a vleků. Lyžaři, kterým by zdejší nabídka sjezdových tratí nestačila, se mohou vydat na lyže i do dalších skiareálů v blízkém i vzdálenějším okolí. Lyžařský areál Großarltal – Dorfgastein je totiž součástí rozsáhlé sítě lyžařských oblastí s názvem Ski Amadé.

grossarl-1

Středisko Großarltal – Dorfgastein má co do možností lyžování široký dosah. Skvělou zábavu si tu na sjezdovkách užijí všechny věkové skupiny. Rodiče, kteří se rozhodli vzít s sebou na lyže do Rakouska i své ratolesti, určitě přivítají možnost dát děti do zdejších lyžařských škol. Kvalifikovaní instruktoři se v nich budou dětem věnovat po celý den a dohlédnou na ně i během oběda.

Nejvyšším zdejším vrcholem je hora Fulseck. Ta dosahuje nadmořské výšky 2.033 metrů. Sousední vrcholek Kreuzkogel je pak jen o 5 metrů nižší. Oba jsou součástí lyžařské houpačky, která umožňuje přejezd mezi obcí Dorfgastein v údolí Gasteinertal a vesničkou Großarl. Ta už leží v údolí Großarltal.

grossarl-2

Větší a lyžařsky zkušenější děti se pak mohou těšit na zdejší funslope, dětský areál s vlnovou dráhou, sněhový tunel a mnoho dalších atrakcí. A pokud jim budou tyto zábavné prvky málo a troufnou si i na něco těžšího, odvážnější malí lyžaři se mohou vydat na lehčí překážky ve snowparku pro dospělé. Ti pokročilejší včetně dospělých sjezdařů a snowboarderů si pak určitě rádi zařádí na těžších překážkách, které tu na ně též čekají. A díky bezplatnému využití přístupu k bezdrátovému Internetu na několika místech napříč skiareálem je možno prakticky okamžitě odeslat aktuálně pořízené fotografie blízkým či je umístit na některou ze sociálních sítí.

Lyžařský areál Großarltal – Dorfgastein nabízí tento atraktivní snowpark nedaleko vrcholové stanice lanovky Sonnenbahn. Park je dlouhý 500 metrů a sestává ze dvou paralelních tras. Obě tratě disponují různými typy překážek a atrakcí.

Jak již bylo zmíněno dříve, je oblast Grossarltal – Dorfgastein součástí gigantické rakouské lyžařské oblasti Ski Amadé. Do tohoto komplexu se spojilo 25 lyžařských středisek ve spolkových zemích Salcbursko a Štýrsko. Toto spojení pak vytvořilo jeden obrovský lyžařský celek. S více než 270 lanovkami a lyžařskými vleky a jen těžko uvěřitelnými bezmála 800 kilometry sjezdovek všech obtížností a profilů je Ski Amadé největším lyžařským komplexem v celém Rakousku. Ski Amadé tak pro každého příznivce sjezdových lyží a pořádné zimy představuje neomezenou lyžařskou zimní zábavu. Využít této celé této jedinečné nabídky se dá v rámci jediného skipasu Amadé.

grossarl-3

Spojení z Großarltalu – Dorfgasteinu do ostatních lyžařských středisek v oblasti Gastein zajišťuje bezplatný skibus. Ten doveze lyžaře k sousedním stanicím v údolí Gasteinertal. Lyžaři tady tak nemusejí řešit dlouhé přesuny autem a problémy se zaparkováním v případě, že si chtějí zalyžovat i na jiných sjezdovkách než přímo v areálu nad vesničkou Großarl.

K dalším výhodám lyžařského areálu Grossarltal – Dorfgastein patří osvětlená sáňkařská dráha. Ta je k nalezení u hotelu Lammerwirt. Dále se dají absolvovat kupříkladu výlety po zasněžené krajině na sněžnicích či výlet po okolí na běžeckých lyžích. Zdarma k dispozici je i kluziště pod otevřeným nebem. Relaxovat a načerpat nové síly lze z slunečného počasí v části, označované jako Ruhe Platz. Z ní je nádherný výhled na okolní hory a zasněženou alpskou přírodu.

Reklamy