Eben im Pongau – Monte Popolo

Lyžařský areál na hoře Tannkoppen, dosahující nadmořské výšky 1.678 metrů, se nazývá Monte Popolo. Zdejší sjezdovky jsou vedeny v nadmořské výšce od 855 metrů, kde leží údolní stanice dvousedačkové lanovky na okraji obce Eben im Pongau, až do 1.612 metrů. Skiareál Monte Popolo leží prakticky přímo nad vesničkou Eben im Pongau. Se svými 6 kilometry širokých a nijak náročných sjezdovek je ideálním cvičným prostorem pro děti a začínající sjezdaře. Zdejší lehké až středně náročné svahy umožňují efektivní výuku a úspěchy se brzo dostaví. Začátečníci se mohou učit jak sami za podpory svých blízkých, tak v místní lyžařské škole. V ní probíhá výuka pod vedením zkušených instruktorů.

eben-pongau-1

Monte Popolo nad Eben im Pongau představuje pro přijíždějící návštěvníky lyžařskou oblast již na první pohled. Devět upravovaných svahů, čtyři vleky, dráha s měřením času pojmenovaná po olympijské vítězce Andree Fischbacherové, dobrodružná dráha pro děti s mluvícími postavičkami a funpark s oblastí pro ty nejmenší lyžaře každému slibují pestrou škálu možností zábavy. Aktuální pozdravy domů či svým blízkým je možné poslat přes Fotopoint. Ten je k nalezení u vrcholové stanice horské stanice šestisedačky Popolo II.

Pokud by někomu nabídka lyžování na Monte Popolo nad Eben im Pongau nestačila, může se vydat na lyžování do bližšího i vzdálenějšího okolí. Celkem je v komplexu Salzburger SportweltSki Amadé k dispozici více než 280 lyžařských vleků. Lyžovat se dá na bezmála 800 kilometrech sjezdovek. Jeden takový skipas, zakoupený pro Monte Popolo, je platný také pro lyžařské oblasti Schladming – Dachstein, Grossarltal, Hochkönig a Gastein.

eben-pongau-2

Ze zimních sportů, které nepotřebují lyžařské lanovky a sjezdovky, nabízí Eben kupříkladu upravované tratě k běžeckému lyžování. Skrze obce vede asi 10-kilometrová místní přípojka, která běžce odvede až na stopu s názvem Tauernloipe. Ta má celkovou délku přes 100 kilometrů. Navíc dalších 200 kilometrů běžeckých tratí se nabízí v oblasti Salzburger Sportwelt, která leží jen nedaleko. Kupříkladu lanovka Papageno v nedalekém Filzmoosu vede k vysokohorské stezce na Roßbrandu. Ta ještě na jaře skýtá dobré podmínky k běhu na lyžích. A velice příznivo zprávou pro běžce na lyžích je skutečnost, že všechny trasy v Eben im Pongau mohou být využívány zcela zdarma!

eben-pongau-3

Další formu zábavy v rakouských Alpách, Eben nevyjímaje, skýtají kupříkladu udržované sáňkařské dráhy nebo hřiště na curling. U těchto aktivit relaxuje v odpoledních a večerních hodinách spousta lyžařů. Navíc večer je možné si odpočinout a posedět v jedné ze zdejších restaurací a vychutnat si na konci dne třeba tradiční salcburské speciality.