Filzmoos

Lyžařský areál nad vesničkou Filzmoos se nachází v nadmořské výšce 1.060 – 1.650 metrů nad mořem. K nalezení je nedaleko lyžařských středisek Ramsau am Dachsein a Schladming. Ovšem zatímco vesnička Ramsau / Dachstein a městečko Schladming leží na území spolkové země Štýrsko, Filzmoos už leží v Salcbursku.

filzmoos-1

Zimní rekreační středisko Filzmoos by se dalo charakterizovat jako perfektní místo ke strávení dokonalé zimní lyžařské dovolené pro rodiny s dětmi. Na své si tady určitě přijdou i znalci tohoto nejoblíbenějšího zimního sportu. Lyžařský areál Filzmoos totiž má svým návštěvníkům určitě co nabídnou. Se svými širokými a dostatečně přehlednými svahy, vedoucími prakticky až do vesnice, je mezi lyžaři známý široko daleko. Na jeho celkem 15 kilometrech sjezdovek se ale nejlépe cítí především rodiny s malými dětmi a začátečníci.

filzmoos-2

Na první pohled by se mohlo zdát, že je Filzmoos celkem malinkatý. První dojem ale v tomto případě klame. Tato idylická horská vesnice se může pyšnit více jak osmi lyžařskými vleky a 18 sjezdovkami. K lyžařskému areálu Filzmoos patří i známá lyžařská trať Halsegg či závodní trať FIS, pojmenovaná po světovém šampiónu Michaelovi Kirchgasserovi. Z Filzmoosu pochází i další známý sportovec, špičkový běžkař Philipp Schörghofer. Slalom můžete trénovat na sportovně laděné, 1,2 kilometru dlouhé sjezdovce u Grossbergliftu.

Filzmoos, to je opravdová zimní magie. Kolem Filzmoosu čeká na sportovní nadšence asi 40 kilometrů běžeckých tratí. Ty jsou určeny jak ke klasice, tak i bruslařskému stylu. Zájemci se mohou vypravit i na náhorní plošinu u Rossbrandu, která je jako stvořená k tůrám na sněžnicích. Pro ty, kteří chtějí chodit zimní krajinou bez sněžnic po svých, je k dispozici téměř 50 kilometrů udržovaných zimních turistických stezek. Tři kilometry dlouhá přírodní cyklostezka Kleinberg je pak díky osvětlení sjízdná i po setmění! Návštěvníci oblasti okolo Filzmoosu mohou využít i několika příležitostí k curlingu nebo k jízdě na saních, tažených koňmi.

filzmoos-3

Na úplném konci Filzmoosu, v jeho západní části, se nachází odpočinkové a sportovní centrum. To nabízí zájemcům o relaxaci krytý bazén, kuželkovou dráhu či horolezeckou stěnu. V centru je též k dispozici internet (za poplatek). Velká výhoda zimního střediska Filzmoos je jeho napojení na rozsáhlý lyžařský areál Ski Amadé. Tento megakomplex se svými více jak 760 kilometry sjezdovek skýtá takřka neomezené sportovní možnosti. A nejeden lyžař bezpochyby ocení, že celá gigantická oblast je sjízdná se zakoupením pouze jednoho skipasu.

Reklamy