Flachau

Městečko Flachau a nedaleká vesnička Flachauwinkl se nachází v srdci rakouské lyžařské oblasti s názvem Salzburger Sportwelt. Ta je navíc součástí obřího lyžařského komplexu Ski Amadé, který zasahuje do spolkových zemí Salcbursko a Štýrsko. V blízkosti Flachau leží i další obce, v nichž je v zimě lyžování na prvním místě. Nedaleko odtud se lyžuje například v sousedních obcích Altenmarkt a Wagrain.

flachau-1

Se svými více než 750 kilometry sjezdovek všech možných stupňů obtížnosti a bezmála třemi stovkami lanovek a vleků je Ski Amadé největším lyžařským regionem v celém Rakousku, kde se dá lyžovat na jeden jediný skipas. V lyžařské oblasti Ski Amadé má městečko Flachau pověst nejinovativnějšího lyžařského areálu. Může se totiž pyšnit jedněmi z nejmodernějších lanových drah v Rakousku a velice moderními lyžařskými vleky. Vyhřívané lanovky s ochranou před nepříznivými vrtochy počasí zajišťují pohodlí během cesty vzhůru všem nadšencům lyžařského umění.

Sjezdové tratě se vinou po svazích nad městečkem z 2.000 metrů výšky až do údolí, ležící 900 metrů vysoko nad mořskou hladinou. Prominentním místem je ve Flachau sjezdovka s parametry pro závody v rámci Světového poháru. Ta je pojmenována po jednom z nejslavnějších rodáků městečka, famózním sjezdaři z přelomu tisíciletí Hermannu Maierovi. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa se na zdejší svahy rád vrací, protože jsou velmi rozmanité. Každoročně se v Flachau koná i noční slalom žen na sjezdovce FIS Ski World Cup.

flachau-2

Kromě sjezdovek s parametry pro ty nejlepší lyžaře disponuje Flachau i mnoha nenáročnými tratěmi, vhodnými k jízdě celých rodin s dětmi. Takových terénů je tu konkrétně něco kolem 15 kilometrů. Červených tratí se střední náročností je o něco méně. Nachází se tu ale i takové sjezdovky, kde si může lyžař kupříkladu změřit svůj výkon na sjezdovce s měřením času. Velice zábavné je soutěžení na takových sjezdovkách se skupinkou přátel, kdo měřící úsek ujede nejrychleji. V každém případě je ale třeba myslet na bezpečnost a nepřeceňovat své schopnosti.

I běžci na lyžích mají ve Flachau široké pole působnosti. Třeba podél vlakového Flachauského nádraží vede běžecká stopa, jenž je součástí celkem 220 kilometrů upravovaných běžeckých stop v okolí. Turisté zase mají k dispozici přes 40 kilometrů upravovaných zimních turistických stezek. Většina z nich vede malebnou zasněženou krajinou a těžko by se v Alpách hledalo příhodnější místo k dokonalé relaxaci. Nacházejí se tu i čtyři sáňkařské dráhy. Protože disponují umělým osvětlením, jsou v provozu i po setmění. A upřímně: který rodič by mohl odolat skotačení na svazích se svými dětmi. Sáňky jsou zde samozřejmě k dispozici a lze si je vypůjčit přímo na místě.

flachau-3

Flachau také patří mezi nejznámější střediska s nejvyhlášenější aprés ski zábavu v celém Rakousku. Party scéna v městečku má skutečně co nabídnout. K dispozici je široká škála restaurací, rustikálních chat, barů a diskoték, v nichž dobrá zábava trvá až do ranních hodin. Oblíbenými místy k zábavě po lyžování jsou Fliegenpilz, Wildzeit, Dampfkessel a Hofstadl. Unavení lyžaři mohou odpočívat i v termálních lázních hotelu Amadé. Ty mají k dispozici bazén, ​​saunu a skluzavky.

Reklamy