Radstadt – Altenmarkt

Lyžařské středisko Radstadt – Altenmarkt se nachází na okraji salcburského města Radstadt. Sjezdovky na 1.571 metrů vysokém vrcholu Kemahdhöhe jsou vedeny v nadmořské výšce od 850 až do 1.560 metrů. V nevelkém skiareálu Radstadt – Altenmarkt čeká na jeho návštěvníky téměř 17 kilometrů pečlivě upravovaných sjezdovek. Vzhůru na svahy tady lyžaře vyváží celkem osm lanovek a lyžařských vleků. Nástupními místy na lyžování je již zmiňovaný Radstadt a pak také nedaleko ležící Altenmarkt. Z Radstadtu se vyjíždí lanovkou Königsleitenbahn z výšky 860 metrů nad mořskou hladinou. Lanovka Hochbifangbahn, začínající na okraji Altenmarktu, má údolní stanici ve výšce 890 metrů. Necelých 10 kilometrů jižně od Altenmarktu, hlouběji v údolí, leží vesnička Zauchensee. Z ní je možné přes vrchol Rosskopf přejet na lyžích do obce Flachauwinkl a následně až do Kleinarlu.

altenmarkt-1

Díky dostatečné nadmořské výšce a také příznivé klimatické situaci je lyžařský areál Radstadt – Altenmarkt vhodný k zimní dovolené po celou lyžařskou sezónu. Během zimních měsíců tu totiž lyžaři mají téměř 100%-ní záruku sněhu. Nabídka sjezdovek je tady, i když se na rakouské poměry nejedná a žádný velký skiareál, naprosto dostačující pro většinu příznivců sjezdového lyžování. Svahy na Kemahdhöhe jsou protkány krásně dlouhými a dostatečně prostornými sjezdovkami. Ty určitě ocení všichni lyžaři.

A co vlastně lyžařské středisko Radstadt – Altenmarkt svým návštěvníkům nabízí? Je tu celkem 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti, kde si příjemně zalyžuje každý. K dispozici je i trasa s měřením času, kde se lyžařům ukazuje i seznam těch nejlepších výsledků. Ti nejmenší lyžaři se mohou těšit na dětský svět Fichtelland se zábavnými zvířaty. Samozřejmostí je pak parkování zdarma přímo u údolních stanic páteřních lanovek.

altenmarkt-2

Nabídka dětských aktivit je tady pestrá. Nachází se zde řada přehledných a prostorných sjezdovek, na nichž si každý může v klidu a pohodě zdokonalovat své lyžařské umění. Široké rodinné sjezdovky zase lákají ke společné jízdě rodičů a jejich ratolestí. Tyto faktory činí z oblasti Radstadt – Altenmarkt ideální oblast k lyžování začátečníků. Navíc svět Fichtelland přitahuje jak mladé, tak starší děti. Ty se zde nenásilnou formou dozví mnoho zajímavostí o lese a zvířatech, která v něm žijí. Na dětském svahu Fichtelrun je pak udržováno několik překážek, které poskytují zábavu celé rodině.

I když je zde sjezdové lyžování na prvním místě, možnosti aktivit tím rozhodně nekončí. V Radstadt – Altenmarkt se mimo jiné nachází třeba i speciální sáňkařská dráha. Ta je 6 kilometrů dlouhá a svou délkou je vůbec nejdelší sáňkařskou dráhou v lyžařské oblasti Salzburger Sportwelt. Během jízdy na saních si lze užít spoustu legrace s celou rodinou. Zájemci o sáňkování se setkávají u údolní stanice lanovky Königslehen na okraji Radstadtu. Ta je poté vyveze v kabinkách po osmi osobách až na vrchol. Z výšky 1.671 metrů nad mořem pak mohou na sáňkách svištět zpět dolů do údolí. Výhodou je, že si návštěvník nemusí vozit své sáňky, ale může si je přímo na místě zapůjčit.

altenmarkt-4

Lyžařský areál Radstadt – Altenmarkt je součástí nejen již zmiňované oblasti Salzburger Sportwelt, ale také komplexu Ski Amadé. Každý příznivec sjezdového lyžování, snowboardingu a dalších zimních sportů tady najde více než 750 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Přepravu lyžařů zajišťuje na 300 lanovek a vleků. Velkou výhodou je, že na všech lyžařských areálech v oblasti Ski Amadé platí jeden skipas. Před jeho držitelem se tak otevírá nepřeberné množství příležitostí pro zimní sporty a další zábavu.

Reklamy