Wagrain

Lyžařské středisko Wagrain se nachází v malebném horském údolí Kleinarltal v rakouské spolkové zemi Salcbursko. Výše v tomtéž údolí leží i další lyžařské středisko Kleinarl. Z něj se dá přes 1.980 metrů vysoký vrchol Mooskopf dostat do obce Flachauwinkl a dále pak až do Zauchensee. Wagrain samotný je vklíněn mezi dvě hory Griessenkareck a Grafenberg. Po jejich svazích se vinou sjezdovky dvou nejbližších skiareálů k centru obce Wagrain.

wagrain-1

Hory Griessenkareck a Grafenberg jsou mezi sebou navzájem lyžařsky propojeny díky nedávno vybudované lanovce s názvem G-Link. Ta se klene nad Kleinarlským údolím a lyžaři si mohou díky zalyžovat na obou vrcholech bez nutnosti zdlouhavých přesunů přes Wagrain. Lanovka G-Link tak přímo propojuje sjezdovky na nedalekými obcemi Flachau a St. Johann / Alpendorf. Tato tři střediska tvoří dohromady rozlehlý lyžařský areál, rozprostírající se ve třech rakouských údolích současně.

V současnosti nabízí skiareál Snow Space Salzburg, zahrnující Wagrain, Flachau a St. Johann, svým návštěvníkům více než 120 kilometrů sjezdovek na 5 alpských vrcholcích. O přepravu sjezdařů na svahy se ve Snow Space nad Wagrainem stará téměř 50 lanovek a vleků. Na všech z nich je samozřejmě platný jeden skipas. I když je tu nabídka lyžování dostatečně pestrá, lyžařské možnosti tím rozhodně nekončí. Komu by sjezdovky nad obcí Wagrain nestačily, může se vydat na lyžování do vzdálenějšího okolí. Wagrain je totiž součástí lyžařské oblasti Salzburger SportWelt. Jejími součástmi jsou vedle Wagrainu, Flachau a AltenmarktuZauchensee ještě St. Johann, Radstadt, Eben im Pongau a Filzmoos. Navíc celý Salzburger SportWelt ještě leží přímo v srdci obří lyžařské oblasti Ski Amadé. V tomto spolku mají lyžaři k dispozici více než 250 lanovek a vleků. Lyžování si pak mohou užívat na bezmála 800 kilometrech sjezdovek největšího lyžařského regionu v Rakousku.

wagrain-2

Lyžaři si mohou v takřka dokonalém zimním světě v oblasti Wagrain od roku 2013 vychutnávat lyžování skutečně naplno. A vůbec nezáleží na schopnostech toho kterého lyžaře. Kupříkladu ti nejmenší sjezdaři tady mají k dispozici několik kouzelných koberců a cvičných vleků, které je bezpečně dopraví vzhůru na cvičných loukách, aby na nich zkoušely své první nesmělé obloučky. Vydat se mohou třeba i na oblíbenou sněhovou dráha a na návštěvu těch úplně nejmenších se těší dětský snowpark Kids Beginners.

Pokud děti přestane lyžování bavit, což se klidně může stát, a nebo si jejich rodiče chtějí jen odpočinout, mohou své ratolesti třeba nechat malovat v trpasličím domě, prohlédnout si s nimi obrazové knihy nebo se zahřát se u ohně. Každý úterý se ve zdejším zimním světě koná dětská párty a každý čtvrtek pak barbecue párty s dětskou diskotékou. Celý dětský svět je přístupný pouze s jediným lístkem. Rodiče a děti také jistě uvítají možnost návštěvy nedalekého vodního světa Amadé. Tento komplex se nachází přímo ve Wagrainu.

wagrain-4

Chcete si v oblasti Wagrain vedle sjezdového lyžování užít během vaší dovolené i další zimní sporty a aktivity? Středisko dále nabízí kupříkladu příznivcům běžeckého lyžování četné běžecké tratě. Milovníci zimní turistiky se mohou těšit na 20 kilometrů upravovaných zimních turistických trasy. Ty jsou vedeny skrze malebnou přírodou v okolí Wagrainu a k jejímu poznávání jsou ideální. Zájemci si mohou jít zabruslit na kluziště u lanovky Flying Mozart a rodiče s dětmi si rádi užívají zábavu na dvou sáňkařských drahách.

Wagrain je mimochodem také městečkem několika rekordů. V roce 2001 zde byl kupříkladu dosažen rekord v nejdelším lyžování bez přestávky. A roku 2002 byl ve Wagrainu zapsán další rekord. Místní tady postavili největšího sněhuláka na světě. Tato typická zimní postava měřila neuvěřitelných 11 metrů.

Reklamy