Zauchensee – Flachauwinkl

Lyžařský areál Zauchensee – Flachauwinkl se nachází přímo v srdci lyžařského regionu Ski Amadé. Ta je největší lyžařskou oblastí v celém Rakousku. Fanoušci zimních sportů a především sjezdového lyžování si tady mohou vychutnávat rakouské Alpy na více než 40 kilometrech sjezdovek. Lyžařská střediska Zauchensee a Flachauwinkl jsou také tajným tipem mezi příznivci lyžování ve volném terénu. Lyžařské areály nad obcemi Zauchensee a Flachauwinkl je součástí nejen oblasti Salzburger Sportwelt, ale dokonce i lyžařského komplexu Ski Amadé. V této největší lyžařské oblasti v Rakousku je sdruženo na 800 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti, které lze využívat po nákupu jednoho jediného lyžařského skipasu.

zauchensee-1

Lyžařská střediska Zauchensee a Flachauwinkl jsou opravdovým ráj pro všechny lyžaře. Ať se už jedná o začátečníky nebo zkušené jezdce, Skiparadies ZauchenSee splní všechna jejich přání a sny. Oblast leží uprostřed malebné přírody, která je bohatá na spousty čerstvého prašanu. Po celou zimní sezónu se tady lyžaři mohou těšit z téměř 100% jistoty přírodního sněhu.

Hotely v Zauchensee a Flachauwinklu se ve většině případů nacházejí jen pár kroků od lanovek a vleků. Špičkové sjezdovky, na kterých se jezdí i závody v rámci Světového poháru, leží jen kousek od zdejších ubytovacích zařízení. Ve středisku se nacházejí i dvě tréninkové trasy Rodeodrive a Larkpipe, na kterých trénují své dovednosti i profesionální sjezdaři. Tyto sjezdovky, podobně jako další zdejší lyžařské terény, pravidelně a pečlivě udržované.

zauchensee-2

K atraktivitě lyžařské oblasti Flachauwinkl – Zauchensee mezi milovníky sjezdového lyžování přispívá třeba měřený úsek Skimovie nebo několika Photo Pointů. Sjezdovka s připraveným obřím slalomem Skimovie se nachází na Kogelalmu nad lyžařským střediskem Flachau. Kamera natáčí lyžaře při sjezdu ukládá údaje na internetové stránky. Tam jsou následně online volně dispozici a je možné si je následně stáhnout. Svou jízdu pak může každý pouštět třeba svým blízkým nebo známým a přátelům. Také je možné se na lyžích nechat vyfotit během jízdy na svahu a přivézt si domu třeba hezkou vzpomínku do rodinného alba.

Sjezdovky lyžařského areálu nad vesničkami Flachauwinkl a Zauchensee jsou též ideálním cvičným terénem nejen pro děti, ale i dospělé lyžařské začátečníky. Díky profesionálním školám lyžování a velkému počtu modrých, technicky nenáročných sjezdovek v celkové délce asi 25 kilometrů, jsou lyžařské začátky v Zauchensee příjemné a snadné. Není bez zajímavosti, že na zdejších sjezdovkách se vůbec poprvé postavil na lyže i světový lyžařský šampión Michael Walchhofer. Lyžovat se tu naučí opravdu každý. Areál totiž disponuje důmyslným vybavením, které zájemce vedou krok za krokem a seznámí jej s lyžařským sportovním světem. Pro ty nejmenší, co se ještě na lyžích nepostaví, jsou k dispozici centra hlídání. Od jednoho roku věku se tady o ty nejmenší děti postarají zkušení profesionálové.

zauchensee-3

Oblast Zauchensee a Flachauwinkl je také ideální destinací k zimní dovolené příznivců běžeckého lyžování. Region nabízí na 260 kilometrů běžeckých tratí jak k běžeckému stylu, tak i bruslení. Návštěvníci oblasti mají k dispozici i čtyři udržované sáňkařské dráhy. Turisté se mohou těšit na bezmála 50 kilometrů zimních turistických stezek. Na sněžnicích je možno se toulat po 40 kilometrů stezek, vhodných k procházkám na sněžnicích. Zabruslit si pod širým nebem se dá ve zdejším parku.

Kdo by si chtěl po náročném dni na svahu odpočinout, není nic jednoduššího, než navštívit nějakou rustikální horskou chatu. Těch se tu nachází hned několik. Na příjemných slunečních terasách bude každému určitě skvěle chutnat typická salcburská gastronomie.

Reklamy