Galsterbergalm

Zimní lyžařské středisko Pruggern v údolí řeky Enns má svůj vlastní lyžařský areál. Ten nese název Galsterbergalm a rozkládá se v nadmořské výšce od 680, kde leží Pruggern, až do 1.978 metrů. Protože leží stranou hlavního turistického ruchu v oblasti Schladming – Dachstein, představuje Galsterbergalm příjemné a pohodové lyžování bez stresu! Celou vesničkou Pruggern se nese příjemná uvolněná atmosféra. Lyžování v rodinném lyžařském areálu Galsterbergalm znamená jízdu na kvalitním přírodním sněhu a takřka jistotu, že zdejší sjezdovky budou pokryty dostatečnou sněhovou nadílkou. Ti nejmenší se mohou těšit na lyžařské koberce a příznivci lyžování ve volném terénu na svahy s hlubokým sněhem.

galsterbergalm-1

Galsterbergalm může milovníkům sjezdového lyžování nabídnout na 12 kilometrů upravovaných svahů. K tomu je dále třeba připočítat dva funslopy, Kinderland a 5 kilometrů dlouhou osvětlenou sáňkařskou dráhu. Protože je tato dráha v provozu i po setmění, kdy už se tady nelyžuje, ocení ji nejen děti, ale i jejich rodiče. Dvě funslope sjezdovky pak přitahují do lyžařského areálu Galsterbergalm sjezdaře, kteří mají rádi zábavu a vzrušení. Hned vedle nich se nachází oblíbená trať Maresihang. Všichni milovníci rychlosti mohou na Galsterbergalmu bezplatně využívat permanentní závodní dráhu a vyzkoušet si tréninkovou dráhu, dlouhou 1,2 kilometru. Ta prověří dovednosti i těch nejzkušenějších lyžařů.

V rodinném lyžařském areálu Galsterbergalm objevují dětští návštěvníci zimní svět s pomocí postaviček Galsterix a Bottelix. Ty jsou k nalezení v dětském světě Gallischen. Pod vedením zkušených instruktorů se rychle naučí prvním lyžařským dovednostem formou zábavy. Je toho mnoho k objevování a při tomto dobrodružství zažijí spoustu zábavy a legrace. K dispozici jsou také speciální nabídky skipasů pro děti, jako je dětský minicard do 6 let věku či víkendová sleva pro juniory.

galsterbergalm-2

Zábava a akce je zaručena i na již zmiňované přírodní sáňkařské dráze Naturrodelbahn! Z kopce, dlouhého 5 kilometrů, se lze řítit velkou rychlostí až na hranici vesnice Pruggern. Sáňky si lze zapůjčit přímo na místě. Není tedy nutné je zbytečně přepravovat ze svých domovů. V blízkosti Pruggernu je k dispozici i 1 kilometr dlouhá turistická stezka, vedoucí podél vrcholu Galsterberg. Zimní zasněžená krajina v oblasti Galsterbergalm je naprosto okouzlující.

Stejně jako další lyžařská střediska, i Galsterbergalm je napojen na obří síť lyžařských středisek s názvem Ski Amadé. Před aktivními jedinci se tak otevírá téměř nekonečný zimní svět, plný desítek sjezdovek a neomezené zábavy na sněhu. Více jak 760 kilometrů perfektně upravovaných sjezdových tratí potěší nejednoho zkušeného lyžaře. Navíc je celá oblast Ski Amadé se všemi svými zimními středisky dostupná pouze s jedním skipasem.

Reklamy