Hauser Kaibling

Sjezdovky lyžařského areálu na hoře Hauser Kaibling jsou vedeny v nadmořských výškách od 750 až do 2.015 metrů. Hauser Kaibling patří do Schladmingského lyžařského areálu. Tomu se někdy říká lyžařská houpačka přes 4 vrcholy a vedle Kaiblingu zahrnuje také lyžařské areály Planai, Hochwurzen a Reiteralm.

hauser-kaibling-1

Hauser Kaibling je nejvýchodnějším vrcholem lyžařského areálu 4 Berge Ski Schladming a směrem od města Liezen je prvním nástupním místem do tohoto rozlehlého a pestrého lyžařského areálu. Celkem se na vrcholu Hauser Kaibling a dalších 3 propojených horách v blízkosti městečka Schladming nabízí všem nadšencům zimních sportů více než 40 moderních přepravních zařízení. I nabídka sjezdových tratí je pestrá a k dipozici je tu přes 120 kilometrů sjezdovek.

A co že nabízí svým návštěvníkům lyžařský areál Hauser Kaibling samotný? Každý lyžař, který si zvolí kde své zimní dovolené v Rakousku Hauser Kaibling, určitě nebude litovat. Těšit se může jak na rychlé sjezdy s homologací FIS, tak třeba i funslope. Přepravu na Kaiblingu zajišťuje více než desítka pohodlných a rychlých lanovek a vleků. A dohromady se tady lyžuje na bezmála 40 kilometrech sjezdovek.

hauser-kaibling-2

Moderní centrální kabinková lanovka s kapacitou 8 osob na Hauser Kaiblingu je schopna na lyžování do zdejšího skiareálu dopravit celkem 2400 cestujících za hodinu. A to za rekordní čas, který je kratší než 8 minut. Heslem Hauser Kaiblingu je totiž slovní spojení rychle na sněhu. Proto jsou vstupy do lyžařského areálu Schladming a jeho houpačky přes 4 vrcholy bez dlouhých front a čekání. A to i uprostřed hlavní lyžařské sezóny. Prioritou je tady totiž dopravit návštěvníky co nejdříve na svahy.

Asi největší atrakcí na celém Hauser Kaiblingu je nově postavená funslope na Kaiblingalmu. Tato sjezdovka nabízí spoustu rozmanitých atrakcí a překážek na celkové délce přes 700 metrů. Sportovní fanoušky jistě potěší četné překážky v podobě vln, obřího hlemýždě, tunelu a řada dalších lyžařských výzev, skýtající zábavu bez hranic. V údolí Prenner si lze vyzkoušet i rychlostní úsek. Na něm se dá změřit svůj výkon a následně jej porovnat s opravdovými lyžařskými mistry. Dobrou zábavou je i výzva mezi přáteli, kdo daný měřený úsek sjede nejrychleji.

hauser-kaibling-3

Další aktivity v průběhu zimní sezóny umožňuje v tomto regionu nedaleký Schladming a také ledovec Dachstein. Se svými více jak 220 kilometry běžeckých tratí potěší celá oblast nejednoho běžkaře. Dále je možno užít si spoustu zábavy nejen mezi dospělými, ale především dětmi, na několika sáňkařských drahách. A to včetně noční osvětlené trati na Galsterbergalmu. Populární jsou i výletů do zasněžené krajiny na sněžnicích či lyžařské túry. Vzrůstajícímu zájmu se těší i zimní turistika po malebné zasněžené krajině. Oblast se může pyšnit i svým ledovcem Dachstein, na kterém lze lyžovat či běžkovat téměř po celý rok.