Hochkönig

Před malebnou scenérií horského masivu Hochkönig leží stejnojmenný lyžařský ráj Hochkönig Winterreich. K němu patří střediska tři významná střediska Maria Alm, Dienten a Mühlbach včetně přilehlých vesniček. Oblast Hochkönig Winterreich nabízí svým návštěvníkům skutečně široké možnosti zimní zábavy. K dispozici tu mají obrovské množství sjezdovek všech stupňů obtížnosti, svahy s hlubokým sněhem, hned 3 zábavní parky, 1 zábavní svah a mnoho další zábavy, kterou si mohou na lyžích užít. Nejrůznější zimní radovánky jsou v Hochkönigu samozřejmě na každodenním pořádku. Za fantastických sněhových podmínek, které tady v průběhu zimy panují, si každý může splnit své jedinečné zimní sny. Dobře upravené svahy, nejmodernější lanovky a lyžařské vleky a nádherná zimní krajina se postarají o to, že se tu nebude žádný z příznivců sjezdového lyžování nudit.

hochkonig-1

Velmi výjimečným zážitkem je Königstour. Jde o jednu z nejhezčích lyžařských tratí nejen v Rakousku, ale v celých Alpách. S celkovou délkou 32 kilometrů a převýšením 6.700 metrů je tato toura jednou z nejdelších lyžařských tras v celém alpském pohoří. Je proto ideální k celodenním výletům s celou rodinou. Po trase jsou samozřejmě rozmístěny tradiční rustikální chaty, které vás zvou na krátkou přestávku a občerstvení či vydatné jídlo. Během jízdy na Königstour se před lyžaři otevírají fantastické výhledy a jedinečné panoramata. Podél celého okruhu totiž mají sjezdaři před očima impozantní masiv Hochkönig.

hochkonig-2

Hochkönig toho však nabízí ještě mnohem a mnohem více. Pokud patříte mezi jedince, kteří se během dovolené na horách zdržují spíše dole v údolí, máte spoustu možností, jak volný čas v oblasti Hochkönig aktivně strávit. K nejpopulárnějším patří samozřejmě běh na lyžích, bruslení pod širým nebem, zimní pěší turistika, výlety na sněžnicích a další aktivity. Nebo můžete vzít sáňky a nejlépe s dětmi se vypravit na přírodní sáňkařskou dráhu. Zvláštní zážitek nabízí lanovka a sjezdovka s názvem Simmerlift nedaleko obce Maria Alm. Ta je každé pondělí, středu a pátek od 18:30 do 21:30 uměle osvětlena a lyžařům nabízí noční zábavu.

A i když by se na první pohled mohlo zdát, že si v oblasti Hochkönig užijí volný čas a zábavu hlavně dospělí, je tento region i učiněným rájem pro děti. V lyžařském areálu Hochkönig jsou totiž děti na prvním místě! Mnoho zábavných akcí, které jsou zde v průběhu zimy pořádány, činí z rodinné dovolené nezapomenutelné dobrodružství pro ty nejmenší. V Hochkönigu se mohou kupříkladu mohou setkat se zdejším živým maskotem. O děti ve věku od 3 let je pak velmi dobře a pod dohledem zkušených instruktorů postaráno v lyžařských školičkách v obcích Maria Alm, Mühlbach a Dienten.

hochkonig-3

Chcete-li si zimní zábavu a dovolenou užít bez nutnosti používat auto, nabízí se zde pohodlná kyvadlová autobusová doprava. Ta spojuje obce Dienten, Maria Alm i Mühlbach. Kyvadlový autobus Schneewutzel jezdí nepřetržitě skrze centra obcí a vezme každého, kdo je vybaven lyžemi nebo snowboardem. Mottem zimního střediska Maria Alm by klidně mohlo být slovní spojení Zimní zábava bez auta. Tady totiž mohou návštěvníci opustit po příjezdu své auto na parkovišti u svého hotelu a plně se soustředit na zaslouženou dovolenou, působivou zimní krajinu a lyžování.